5 відомих вчених-винахідників з України
Розповідь про українських космонавтів
Микола Кибальчич. Він першим у світі розробив схему реактивного літального апарата. Родом Микола з Чернігівщини. У 1875 р. був заарештований за спробу вбивства царя Олександра ІІ. Перебуваючи у в’язниці, Микола й розробив свій революційний винахід. Проте у віці 27 років Кибальчича було страчено.
Юрій Кондратюк. Одним з перших у світі займався розробленням ракетної техніки, доклав чимало до розроблення теорії польотів у космос, автор робіт про міжпланетні подорожі. Цей вчений розписав відому «трасу Кондратюка» – по ній подорожувала експедиція на Місяць на кораблі «Аполлон».
Сергій Корольов. Видатний конструктор, займався ракетобудуванням. Він – головний основоположник сучасної практичної космонавтики. У Житомирі нині діє Музей космонавтики ім. Корольова.
Сергій Корольов
Костянтин Ціолковський. Видатний теоретик, основоположник сучасної космонавтики, ракетобудування. Також був автором цікавих фантастичних творів про космос. Його родичі походять з Волині. Кажуть, що далеким предком Ціолковського був гетьман Северин Наливайко.
Володимир Челомей. Видатний український механік, автор та розробник ракети-носія «Протон». Був членом Міжнародної академії астронавтики.
Який українець був у космосі
Леонід Каденюк – це перший космонавт незалежної України. У космосі він побував разом із вченими інших країн. Він був на борту шатлу «Колумбія». Запуск космічного корабля відбувсяу 1997 році з території штату Флорида (США). Шатл був відправлений у космос, аби під час польоту проводити важливі наукові експерименти з фізики, біології.
Леонід Каденюк
Ракети Засядька
Перші бойові космічні ракети у світі були створені українцем – Олександром Засядьком. Це сталося у 1817 році. На його честь навіть названо один з кратерів на Місяці.
Рендольф Брезник у космосі
Наш прапор у космосі
Український прапор побував у космосі, коли американський космонавт Рендольф Брезник розгорнув наш стяг на орбіті. Виявляється, американець всиновив українського хлопчика. На його честь він і узяв прапор України в космос. Також прапор брав із собою наш космонавт – Леонід Каденюк.
Леонід Каденюк у космосі
Сучасна українська космонавтика
Українське підприємство «Південне» активно займається сучасними розробками. Українці у майбутньому розгорнуть свою космічну базу на Місяці, взявши участь у міжнародному проекті колонізації супутника Землі. Цей масштабний проект буде реалізований з 5 етапів. Заплановано, що у 2062 році буде запущена постійна база, на ній перебуватимуть люди.
- Наша пам’ять робить живим кожного полеглого захисника
- Досягнення вихованців
-
Прозорість та відкритість
- Ліцензії
- Сертифікати
- Структура та органи управління закладу освіти
- Кадровий склад
- Освітні програми
- Територія обслуговування
- Ліцензійний обсяг
- Мова
- Наявність вакантних посад
- Матеріально-технічне забезпечення
- Результати моніторингу якості освіти
- Річний звіт
- Правила прийому
- Умови доступності
- Перелік додаткових освітніх послуг
- Правила поведінки здобувача освіти
- Розклад дзвінків та розклад уроків
- Фінансовий звіт
- Статут
- Структура та штатна чисельність
- Результати навчальних досягнень
- Мережа класів
- Завдання діяльності ліцею
- Педагогічний колектив
- Рішення педагогічної ради
- Інформація
- Вибір підручників
- Нормативно-правові документи з ОП та БЖ у закладі освіти
- Атестація
- Кабінет психолога
- ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ
- Електронні щоденники та журнали
- Профорієнтаційна сторінка
- Пам'ятка населенню
- Абетка безпеки
- НМТ-2025
- Зворотній зв'язок під час дистанційного навчання
- Дистанційна освіта початкова школа
- Дистанційна освіта середня та старша школа
- Інклюзивна освіта
- Виконання Закону України про освіту
- НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
- Зарахування до 1 класу